Purhus IF slog Randers KFUM Fodbold 4-1 søndag, og træner Rene Møller var især stolt af indsatsen trods mange afbud og uvante pladser.
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Fårup og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Min Købmand og Spar.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Fårup. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Fårup.
Ejstrup Møllevej 25 er netop kommet til salg til hele 3.695.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Fårup.
I Fårup blev en 78-årig kvinde onsdag eftermiddag udsat for bedrageri, da hun blev snydt til at udlevere sit hævekort og pinkode. Østjyllands Politi modtog en anmeldelse om hændelsen, hvor gerningsmanden trak flere tusinde kroner fra kvindens konto i en hæveautomat.
Der sker hver uge spændende ting omkring dig i det lokale erhvervsliv med nyheder, tilbud og arrangementer. Vi har lavet en kort opsummering fra de seneste dage
Der sker hver uge spændende ting omkring dig i det lokale erhvervsliv med nyheder, tilbud og arrangementer. Vi har lavet en kort opsummering fra de seneste dage
Torsdag endte en intens og hårdt kæmpet kamp mellem SMIFF09 og Purhus IF målløst, hvor begge hold havde noget at kæmpe for.
Så er der nyt fra Rie & Henrik's Tøjbiks v/Rie Olesen
VORES Digital lancerer "Mød dine naboer" - en serie portrætter, hvor lokale deler små glimt fra deres hverdag, vores by og det fællesskab, de er en del af. Det tager kun 2-3 minutter at være med.
I løbet af det seneste døgn er der blevet anmeldt syv indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Hobrovej i Fårup ved Randers.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Fårup.
Der sker hver uge spændende ting omkring dig i det lokale erhvervsliv med nyheder, tilbud og arrangementer. Vi har lavet en kort opsummering fra de seneste dage